menu

Rockové Vánoce na Barče 2022

Máte rádi klasiku? Pak si určitě nenechte ujít „Rockové Vánoce na Barče“

„Rockové Vánoce na Barče“, jsou již desítky let velkým vánočním mejdanem zpěváka Aleše Brichty.  Letos budou mít na programu opravdovou klasiku: Aleš Brichta Project, Alkehol a speciální set představí jedinečná formace Hattrick. „Barča“ se tak opět vrací ke kořenům, kdy koncem 80. let byl „Kulturní dům Barikádníků na Praze 10“ opravdovou baštou rocku v tehdejším Československu.

Výběr kapel pro letošní večírek není náhodný:

Hattrick: 

Projekt, který vznikl v hlavách Petra „Kuny“ Buneše a Oty Hereše na konci 20. století, ke spolupráci vyzvali Aleše Brichtu a vzniklo unikátní dílo, které u nás a možná i ve světě nemá obdoby – rozsáhlejší rocková deska s texty, výhradně na fotbalové téma. Kvůli sborům ještě přizvali několik známých ligových fotbalistů a v roce 2000 vydali CD Hattrick. Ohlas byl okamžitý a úspěch tak veliký, že v roce 2004 vyšla rozšířená verze na 2CD, jak jinak, s názvem Hattrick. Fanoušci se mohou těšit na jejich ojedinělé vystoupení k 20 letům tohoto výjimečného projektu.

Alkehol:

Již v listopadu roku 1991 se taktéž Ota Hereš a Petr “Kuna“ Buneš, kytaristé thrashmetalové skupiny Kryptor domluvili, že si složí pro zábavu pár písní v jiném než thrashovém stylu s texty týkající se hospodské tématiky. Středobodem jejich konzultací o obsahu tvorby se stala pražská restaurace „Na Slamníku“. 25.1.1992 bylo dokončeno demo s názvem „Hospodo nalejvej“, které již pod názvem „ALKEHOL“ obsahovalo i tyto songy: Hospodo nalejvej, Travičko zelená, Vypít se, Všechno je jinak, Dejvice, Železná Sparta. Od té doby se může regulérně datovat vznik kapely Alkehol.
První album vyšlo pod názvem „Alkehol“ (kde přibyly mimo jiné písně Podbabskej stánek, O chlastu a Na Slamníku) 8.června 1992. Brzy se dostalo do první dvacítky nejprodávanějších titulů tehdejší federální TV hitparády. Většina těchto již nesmrtelných hitů po mnoha letech konečně opět zazní na Barče!

Dan Horyna & Beny:

Legendární frontman skupiny Merlin a dlouholetý zpěvák skupiny Vitacit – Dan Horyna a kamarád, kytarista Roman Beny Beneš přehrají největší hity Danovi hudební kariéry od počátku Benefitu přes Vitacit až po Merlin.

Aleš Brichta pak tento legendární vánoční mejdan tradičně uzavře. Zazní nejvýraznější hity a určitě nebudou chybět ani slavné skladby, které duněly Barčou už před více než třiceti lety…takže na této rockové události rozhodně nesmíte chybět!

Akce začíná již v 17 hodin, cena vstupenek na místě 500,-Kč, v předprodeji jen 450,-Kč!

ALEŠ BRICHTA - SBĚRATELSKÁ EDICE POŠTOVNÍCH ZNÁMEK

Rockové Vánoce na Barče

Aleš Brichta uspořádal ve čtvrtek 15. prosince další ročník oblíbené akce Rockové Vánoce na Barče. Letošní koncertní večer zahrnul vystoupení kapel Dan Horyna Company, Alkehol a Aleš Brichta Project, výjimečnou událostí byla pak účast bývalých členů Arakainu na křtu a autogramiádě knihy o historii kapely.

Více si můžete přečíst na rocksound.cz