menu

Rockové Vánoce na Barče 2021

Máte rádi klasiku? Pak si určitě nenechte ujít „Rockové Vánoce na Barče“! - !!!pozor opět změna!!!

Z důvodů jistě všem známých se tradiční rockové vánoce přesouvají o celý jeden rok a všichni se tedy společně těšme na "Rockové Vánoce na Barče" dne 22.12.2021.

Informace pro všechny fanoušky, kteří si již zakoupili vstupenky na Rockové vánoce - všechny dosud zakoupené či rezervované vstupenky zůstávají v platnosti na nový termín, 22.12.2021, případně i na nově zvolený termín, pokud nebude kvůli novým vládním nařízením možné uskutečnit koncert dne 22.12.2021.

  „Rockové Vánoce na Barče“, loňský rok plánované na 17. prosince, jsou již desítky let velkým vánočním mejdanem zpěváka Aleše Brichty.  Letos budou mít na programu opravdovou klasiku:  Aleš Brichta Project, Alkehol a speciální set představí jedinečná formace Hattrick. „Barča“ se tak opět vrací ke kořenům, kdy koncem 80. let byl „Kulturní dům Barikádníků na Praze 10“ opravdovou baštou rocku v tehdejším Československu.

Výběr kapel pro letošní večírek není náhodný:

Hattrick: 

Projekt, který vznikl v hlavách Petra „Kuny“ Buneše a Oty Hereše na konci 20. století, ke spolupráci vyzvali Aleše Brichtu a vzniklo unikátní dílo, které u nás a možná i ve světě nemá obdoby - rozsáhlejší rocková deska s texty, výhradně na fotbalové téma. Kvůli sborům ještě přizvali několik známých ligových fotbalistů a v roce 2000 vydali CD Hattrick. Ohlas byl okamžitý a úspěch tak veliký, že v roce 2004 vyšla rozšířená verze na 2CD, jak jinak, s názvem Hattrick. Fanoušci se mohou těšit na jejich ojedinělé vystoupení k 20-ti letům tohoto výjimečného projektu.

 Alkehol:

Již v listopadu roku 1991 se taktéž Ota Hereš a Petr “Kuna“ Buneš, kytaristé thrashmetalové skupiny Kryptor domluvili, že si složí pro zábavu pár písní v jiném než thrashovém stylu s texty týkající se hospodské tématiky. Středobodem jejich konzultací o obsahu tvorby se stala pražská restaurace „Na Slamníku“. 25.1.1992 bylo dokončeno demo s názvem „Hospodo nalejvej“, které již pod názvem „ALKEHOL“ obsahovalo i tyto songy: Hospodo nalejvej, Travičko zelená, Vypít se, Všechno je jinak, Dejvice, Železná Sparta. Od té doby se může regulérně datovat vznik kapely Alkehol.
První album vyšlo pod názvem „Alkehol“(kde přibyly mimo jiné písně Podbabskej stánek, O chlastu a Na Slamníku)  8.června 1992. Brzy se dostalo do první dvacítky nejprodávanějších titulů tehdejší federální TV hitparády. Většina těchto již nesmrtelných hitů po mnoha letech konečně opět zazní na Barče!

 Aleš Brichta pak tento již legendární vánoční mejdan tradičně uzavře. Zazní nejvýraznější hity, a určitě nebudou chybět ani slavné skladby, které duněly Barčou už před více než třiceti lety…takže na této rockové události rozhodně nesmíte chybět!

 Akce začíná již v 18 hodin, cena vstupenek na místě 500,-Kč, v předprodeji jen 450,-Kč!

Z důvodu koronavirové pandemie byla akce z tradičního termínu přesunuta o jeden rok na 22.12.2021.

ALEŠ BRICHTA - SBĚRATELSKÁ EDICE POŠTOVNÍCH ZNÁMEK